Web Tasarım İpuçları Hakkında Herkes Bilgili Olabilir

Web Tasarım İpuçları

İnsanlar bir web tasarım ipuçları tasarlarken, genellikle ana sayfalarına ikinci sayfalarında bir bağlantı eklemeyi unuturlar. Bir ana sayfa bağlantınız yoksa, ziyaretçileriniz sitenizin ana bölümüne asla geri dönemeyebilir. Bu makale, bir ana sayfanın bağlantısını nasıl ekleyeceğinize dair bir dizi ipucu içeriyor. Böylece, ziyaretçileriniz her zaman bir yol bulabilirler!

Metninizin ve arka planınızın uygun kontrastı olduğundan emin olun. Siyah bir zemin üzerine beyaz metnin çoğu insanın okuması için en kolay olduğunu gösteren kanıtlar vardır, ancak diğer renkler okunabilir olduğu sürece iyidir. Ayrıca, kontrastın zayıf olması durumunda görme bozukluğu olan kişilerin sitenizi okuyamayabileceğini unutmayın. http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html adresindeki aracı kullanarak sitenizin çeşitli kontrast standartlarına uygun olup olmadığını kontrol edin.

Multimedya sunumları için yeni HTML5 standardının web tasarım ipuçları avantajlarından yararlanın. HTML5, Flash olarak animasyon ve oyun için çok güçlü olmasa da, Apple donanımında bulunanlar dahil olmak üzere, cep telefonu tarayıcılarında kararlı bir şekilde çalışmanın avantajına sahiptir. HTML5 ayrıca Flash’tan biraz daha zayıftır, bu nedenle yükleme süreleri de iyileşir.

Web tasarım ipuçları çok uzun olmadığından emin olun. İlk izlenimi vermek için yalnızca bir şansınız olur ve en önemli içeriğiniz “katın altında” ise, okunamayabilir. Birlikte kalması gereken çok fazla alakalı içeriğiniz varsa, bölümleri bölümlere ayırmayı ve her bir bölüme bağlantı eklemeyi düşünün.

Web Tasarım Problemleri

Sitenizi çevirirken büyük çeviri hizmetlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını web tasarım ipuçları ile görmek için sitenizi test edin. Bazı siteler çok sayıda uluslararası ziyaretçiye sahip olur ve bu ziyaretçiler bazen BabelFish ve Google Translate gibi metinleri kendi dillerine çevirmek için kullanırlar. Bazı web tasarım problemleri, özellikle de kötü sunucu tarafı kodu, bu hizmetleri bozabilir.

web tasarım ipuçları

Görüntüleri akıllıca kullanın. Bitmap görüntüleri internet kullanımı için iyi bir eğilim göstermez ve bazı GIF’ler pek çok renkle iyi çalışmaz. Görüntü boyutu da büyüktür, çünkü daha büyük resimler görüntüleyenlerin indirmelerini bekleyebilir. Daha küçük resimler seçin ve sitenizi daha kolay yönetilebilir hale getirmek için bunları dikkatli kullanın.

Sitenizin profesyonel görünmesini sağlamak için fotoğraf ekleyin. Web tasarım ipuçları resimler ziyaretçilere dostça bir yaklaşım sağlayabilir. İnsanlar sitenize göz atmak ve fotoğraflara bakmak için daha fazla zaman alacaktır.

Web sitenizin her web tasarım ipuçları ana sayfaya veya “ana sayfaya” dönmesi için bir yolu olmalıdır. Bu, kullanıcıların sitenize daha derinlemesine gittiğinde, şu anda üzerinde bulundukları sayfaya ulaştıkları yeri yitirmeleri durumunda, her zaman yeniden başlamanın bir yolunu sağlar.

Sitenizin her sayfasında bir gezinme menüsü sağlayın. Bu menü sitenizin her bir sayfasını birbirine bağlamak zorunda olmasa da, çok büyük bir siteniz varsa web tasarım ipuçları bu kapsamlı bir liste olabileceğinden, ana sayfalara bağlantılar sağlamalıdır. Bu, ziyaretçilerinizin ana sayfaya geri dönmelerine ve gerekli olmadığında tamamen bitmesine gerek kalmamasını sağlar.

Web Site İpuçları Site Testi

Sitenizi erken test edin ve sık sık test edin. Siteyi tasarlarken sitenizin kullanılabilirliğini ve kullanıcı etkileşimini mümkün olan en kısa sürede kontrol edin. Web sitenizi geliştirip genişletirken test etmeye devam edin.

Görüntü kullanımınızı en aza indirmeye çalışın. Genel olarak, daha basit tasarımlar kullanıcı için daha etkilidir. Bu yüzden sitenizi basit tutun, web tasarım ipuçları aynı zamanda temizleyin. Sayfaları uzun yükleme süreleri olan büyük, büyük resimlerle karıştırmayın. Düzen ile yaratıcı olmayı ve “göz” ü kullanmayı deneyin. Örneğin, belirli bir şeyi ziyaret etmek için görüntüleyenleri almak için göz alıcı odak noktalarını kullanın.

Web tasarımı ile ilgili çevrimiçi bir bültene kaydolmak, yeni trendlerin başında kalmak ve mümkün olduğunca fazla bilgi edinme isteğinizi canlandırmak web tasarım ipuçları için periyodik bir hatırlatma almanın harika bir yoludur. Bu bültenler her beceri seviyesindeki tasarımcılara yardımcı oluyor.

Şimdilik Her zaman ana sayfanıza geri dönmenin önemini anlamanız gerekir. Bu bağlantıyı düzgün bir şekilde yerleştirerek, yerini bulmak kolay olacak ve ziyaretçileriniz mutlu olacak. Linklerinizi yerleştirin ve web sitenizi sadece okuduğunuz ipuçlarına göre düzenleyin ve ziyaretçiler web sayfalarınıza bakmanın keyfine varacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir