Web Sayfası Tasarımınızı Başarılı Hale Getirme ile İlgili Öneriler

Tasarım ve Kodlama

Web sayfası tasarlama yeteneği değerli bir beceridir. Web tasarımı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu makale tam size göre. Burada verilen tavsiyeler web tasarımı ile ilgili bilmeniz gerekenleri bulmanıza yardımcı olabilir.

HTML5 videosu, web’de video görüntülemek için bir sonraki standart olacak şekilde ayarlanmıştır ve doğal olarak, kullanıcıların hem içeriğinizi bir HTML5 biçiminde hem de eski tarayıcıya sahip olanlar için flaş gibi başka bir biçimde aktarabilmelerini sağlayan bir yol sunmalısınız.

web sayfasıWeb sayfası için grafikler veya fotoğraflar oluştururken, dosya boyutunu küçük tuttuğunuzdan emin olun. Grafikleriniz çok büyükse, sayfanız yavaş yüklenecek ve ziyaretçileriniz ayrılacak. Resimlerinizi web sitenize yüklemeden önce optimize edebileceğiniz birçok ücretsiz veya ucuz grafik programı çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Web sayfası sabit konumlu gezinmeyi kullanmasını düşünün. Bu, ziyaretçi sayfanıza indiğinde, navigasyon panelinin kilitleneceği anlamına gelir. Bu, sitenize gelen tüm kullanıcıları daha sorunsuz bir şekilde görüntülemenize yardımcı olur. Ayrıca onların yapmasını istediğiniz bir şeyi yapmasını da kolaylaştırabilir (e-posta listenizdeki gibi).

Web Sayfası Metinleri

Doğru bağlantı metnini kullandığınızdan emin olun. Bir bağlantının bağlantı metni, ziyaretçinin bağlantıyı tıkladığında görmeyi beklemesi gerekenleri açıkça belirtmelidir. Örneğin, bir bağlantı, widget’ınızın sipariş sayfasına yönlendirirse, bağlantı metni “Sipariş widget’ları” nı okuyabilir. Bağlantı metni olarak “burayı tıklayın” seçeneğini kullanmaktan özellikle kaçının.

Kısayollar hakkında bilgi edinin ve bunları sıklıkla kullanın. Web tasarımı söz konusu olduğunda hemen hemen her şey için kullanılabilecek kısayollar vardır. Hızlı kod güncellemelerini uygulamak için bile HTML kodları kullanılabilir.

Dosyalarınızın ve resimlerinizin boyutlarını küçük tutun. Aşırı yükleme süreleri, herhangi bir site için ölüm şövalyesidir. Yüklenen dosyalar ne kadar büyükse, kullanıcının yükleme süresi de o kadar uzun olacaktır. Sayfanın açılmasının ilk birkaç saniyesinde sayfanın yüklenmeye başlamaması durumunda çoğu kullanıcı tıklayacak.

Hiç bir web sayfası tasarlamadıysanız, önceden hazırlanmış düzenleri kullanmayı deneyin. Bunlar kolayca Blogspot veya Tumblr gibi çeşitli blog siteleri için çevrimiçi bulunabilir. İlginç bir düzene sahip olmak içeriğe dikkat çekecek ve siteye profesyonel bir görünüm verecektir. Sadece düzeninizin hedef kitlenize hitap ettiğinden emin olun!

Sitenizin estetiğini akılda tutmak isterken, dosya boyutlarınızı minimumda tutmak için her türlü çabayı göstermeniz gerekir. Bunun nedeni, web sitenizin yüklenme hızının dosya boyutlarından doğrudan etkilenmesidir. Web sitenizin yükleme hızını en üst düzeye çıkarmak her zaman daha iyidir. Bazı ziyaretçilerinizin diğerlerinden daha yavaş İnternet bağlantıları kullanacağını unutmayın. Çevirmeli bağlantıda erişilse bile, sitenizin hızlı bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için sitenizi test edin.

Geri Bildirimler

Ziyaretçilerinizden geri bildirim almak isterseniz, sitenizi bir ziyaretçi defteri yerine bir geri bildirim formu içerecek şekilde tasarlayın. Bir geri bildirim formu, sitenizin ziyaretçilerinizin sitenizi gören herkese olumsuz bir şey göstermeden sizinle iletişim kurmasını sağlar. Eğer bir misafir defteriniz varsa, herkes iyi ve kötü yorumları okuyabilir, özellikle de yorumların olumsuz olduğu durumlarda insanların görmesini istemediğiniz bir şey.

Sitenizdeki hareketli GIF’leri kullanmaktan kaçının. Bunlar 1990’ların sonlarında popülerdi, ancak yeni teknolojiler, aslında yararlı olan animasyonlu GIF’lerin kullanımlarının yerini aldı. Animasyonlu GIF’ler, dosya kalitesinde ve kalitesinde düşüktür. Karmaşık animasyonlar için sayfa öğeleri ve gerçek video dosyaları için statik simgeler kullanın.

Net navigasyon var. Bir ziyaretçi sitenize geldiğinde, sitenizden geçebildiğinden emin olun. Bunu yapmak için açık bir navigasyon olmalı. Önemli yerlerde tüm önemli bağlantılara sahip olun. Sitenizdeki birçok sayfayı bağlamayı deneyin. Sitenin her bölümünden bilgi bulunmasına izin ver.

Bunu okuyarak, artık web tasarımı yoluyla kazanılabilecek iyi paralar olduğunu fark ettiniz. Bununla birlikte, web tasarımının zaman içinde değişmesiyle daima öğrenmeye ve büyümeye devam etmeniz gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir