VDS Sunucu

Yüksek ölçekli siteleriniz için ağır sunucu yükü altına girmeyin.

VDS 1
VDS 2
VDS 3
VDS 4
VDS 5

Neden z0r.net VDS Sunucuları

%100 kullanım hakkı ve yüksek performanslı sunucularda tam zamanlı çalışma.

%99 Uptime
Garantisi

4 Farklı Ülkede
Barınma

%100
Garantili

SSD
Disk

Güçlü
Altyapı

Zengin Özellikli
Kontrol Paneli

Root SSH
Erişimi

Gelişmiş
Ağ Bağlantısı

İşletim Sistemleri

Maksimum hız ve kararlığa sahip VDS sunucularımızda sipariş verirken dilediğiniz işletim sistemlerini seçebilir veya ücretsiz bir kontrol paneli kurmamızı talep edebilirsiniz.

VDS Sunucu

VDS sunucu, bir fiziksel sunucu bilgisayarı, her birinin kendi adanmış makinesinde çalışabilme görünümü ve yeteneklerine sahip olan birden fazla sunucuya bölme yöntemidir. Her sanal sunucu kendi tam teşekküllü  işletim sistemini çalıştırabilir ve her sunucu bağımsız olarak yeniden başlatılabilir.

Tek bir sunucuyu birden çok sunucu olarak görünecek şekilde bölümlendirme uygulaması uzun zamandır ana bilgisayarlarında yaygın bir uygulama olmuştur, ancak son zamanlarda sanallaştırma yazılımı ve diğer mimariler için teknolojilerin geliştirilmesiyle bir canlanma yaşanmıştır.

Birçok web hosting şirketi hizmetlerine eklentiler sunar, ancak özelliklerin sayısı ve türü bir şirketten diğerine değişir. Farklı web barındırma şirketleri arasında seçim yaparken, gereksinim duyduğunuz farklı özellikleri içeren hizmet düzeylerini karşılaştırdığınızdan emin olun. Örneğin, istediğiniz bir özelliğin yalnızca daha yüksek fiyatlı bir pakete dahil olduğunu tespit ettiğinizde bir sunucunun düşük fiyat avantajı kaybolabilir.

VDS sunucu

Sürekli kesintileri olan web barınaklarından kaçınmanız gerektiğini söylemeye gerek yoktur. Çok fazla kesintisi olan şirketler güvenilir değildir ve uzun süren kesintileri azaltmak veya önlemek için planları bulunmadığı açıktır. Sık sık kesintiler profesyonelce olmayan bir işin işaretidir, bu nedenle böyle bir şirkete taahhütte bulunmayın.

VDS (Virtual Dediacted Server) Bulut sistemi üzerine kurulmuş fiziksel bölümlendirme mantığı ile oluşturulan birden çok birim üzerinde çalışabilme özelliği bulunan sanal sunucudur.

Kullanıcıya tahsis edilen kaynaklar kullanılsın kullanılmasın tamamen kullanıcıya aittir. Bir başka VDS de bunu kullanamaz.

VDS de olası bir kötü senaryoda (Örnek; VDS sunucunun bulunduğu node biriminin çevrimdışı kalması, disk yanması gibi durumlardır. )

Bir başka node birimi ile migration yapılabilir ve kısa sürede tekrar online hale getirebilir.

 VDS sunucu kurulması mümkün olan tüm işletim sistemleri kurulabilir.

VDS SunucuSanal bir özel sunucu (VDS), kullanıcıların Internet üzerinden yalıtılmış bir sunucu sağlamalarını sağlayan bir hizmet altyapısıdır.

Şirket içi sunucuya benzer işlevsellik ve kaynaklar sağlar, ancak bir bulut servis sağlayıcısı tarafından kiralık olarak yönetilir.

Bir VDS, sağlayıcının kaynak gereksinimlerine ve yeteneklerine bağlı olarak küçük tam ölçekli sunucu örnekleri sağlar.

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için canlı destek hattından bizlere ulaşabilirsiniz.